4

Sekss jauniešu žurnālos

Autors:
Publicēts:
18.06.2007
Sadaļas:
Latvija
Birkas:
Komentāri:
7 | Komentēt >
Skatīts:
4,264 reizes

Topiņā, kura podziņas atpogātas tā, lai var ieraudzīt caurspīdīgā mežģiņu krūšturī ieģērbtās krūtis, atgūlusies sieviete. Šāds attēls rotā žurnāla Popcorn rakstu par mēnešreizēm. Vai arī – jauniešu žurnāla Puff rakstā „13 iemīlēties par un 13 pret” kā arguments pret iemīlēšanos tiek minēts, ka vairs nebūs iespējams sekss ar vairākiem puišiem. Pieminētos žurnālus lasa tīņi sākot no 12 gadu vecuma. Pētniekiem liela daļa attēlu un padomi Latvijā izdotajos tīņu žurnālos šķiet pārspīlēti un neadekvāti vecumam, savukārt žurnālu redaktori uzskata, ka tikai ar seksīgi provokatīvām bildītēm var piesaistīt jauniešu uzmanību izlasīt rakstu par izmaiņām, kas notiek viņu ķermenī pubertātes vecumā.

Ir tik grūti pateikt, kur beidzas viegla koķetēšana un kur sākas pornogrāfija. Cik daudz atkailināts ķermenis ir pieklājīgi, un kur sākas piedauzība. Šī robeža ir smalka un droši vien katrs to interpretē drusku savādāk. Šobrīd daļa pieaugušo, kuri no pārdoto žurnālu skaita gūst materiālu labumu, saka, ka vēlas, lai jaunieši izaug brīvi un seksuāli atraisīti, taču sociālo zinātņu speciālisti uzskata, ka šādu bildīšu izvēlei apakšā slēpjas vien vēlme nopelnīt uz nenobriedušo jauniešu rēķina.

Aicinām piedalīties diskusijā arī Tevi! Par seksu jauniešu žurnālos, par žurnālu redaktoru morālo atbildību un jauniešu attieksmi pret šajos žurnālos lasīto un redzēto! Gaidīsim atsauksmes komentāros un e-pastā – redakcija@vissnotiek.lv

Lasiet vēl:

 • Nav līdzīgu rakstu
 • Lai raksta par seksu, lai raksta par attiecībām…
  BET
  Tas, ko es esmu lasījusi ir riktīgi buļļa mēsli. Salasoties tādus rakstus nekur tālu netiksi. Es nesaprotu- tos raksta prātā nenobrieduši cilvēki? Vispār ienāca prātā pašai sākt cept žurnālu. Šobrīd pētu, vai ir tādi žurnāli, kādu es gribētu lasīt.

  Ruksis 21.02.2010 16:09
 • Domāju ka seksa Latvijā ir par maz…Nezinu kā citiem liekas bet es tiešām saku tādus žurnālus lasa 10.g-17.g.bērni un jaunieši tagad visiem ir telefoni ielīdīsi kādā portālā tur parādis seksu par maksu…

  Anonīms 31.08.2008 17:58
 • Nekāds sekss šajos žurnālos neparādās, tikai attiecības, un tas ir normāli. Labāk zināt kā darboties attiecībās pareizi, nekā uz dullo. par seksu žurnālos ir labi ja 1-2 atvērumi un pārēja daļa ir ar zvaigžņu dzīvi, mūzikas ziņām, karjeras iespējām utt.
  Ja paskatās ārzemju žurnālus, tas tie ir pilni ar jauniešu attiecību rakstiem. Pie mums Latvijā tas tā neizpaužās, bet vienalga visi brēc, ka seksa daudz.
  Prornogrāfija ir tad, ka parādīt uzbudināti dzimumorgāni, bet janiešu žurnālos labi ja krūt parādās.

  Ivars 11.06.2008 01:12
 • manuprāt, tādus žurnālus lasa tikai 10-13 gadīgi bērni, 14-un taa taalaak wiars neinteresee, jotas jau ir zinaams, par to izstaasta skolaa, ir tikshanaas ar psiholoģi kas wisu izskaidro un tad wiars naw wajadziibas to lasiit katraa zzurnaalaa, kur tikai tiek rosinaata beernu seksualiitaate!
  manuprat tie kam interese un patik lasit lasa bez kautkaadaam pikantaam atkailinaataam bildee.
  normaalam pusaudzim, ir teemas kas interesee un , kas neinteresee, un tam naw wajadziigas tikai bildes!
  bet jaa, tas ir par traku ka paarswaraa wisos zzurnaalos raksta tikai par sexu!

  Simona 27.03.2008 23:12
 • Tiem žurnāliem vajadzētu noteikt vecuma ierobežojumu no abi gali. Piemēram, 17 – 37. Ārpus šīs vecuma grupas lūrēt nepiedien.

  Paps 19.06.2007 21:17
 • Bēdīgi, ka ir tas tirgus un konjunktrūras spiediens. Redaktorīte jau teica: ja nebūs pikantas bildes, tad neviens nelasīs. Nelaime jau ir nevis pašas tās seksīgās bildites, bet gan tas, ka bez pikanta seksīguma vairs nekādi nevar piesaistīt jauniešu uzmanību.

  Elza 19.06.2007 10:33
 • Tie ir patiešām žurnāli 12 – 14 g.v. 17 – gadīgie tos vairs nelasa. Tie jau ir praktiķi, šiem žurnālos nav jāmeklē.

  Janka 19.06.2007 09:42